Su Yumuşatma Sistemleri

Yumuşak Su İçmenin Fiziksel Etkileri

05 Eylül 2019

Suyun sertliği ve yumuşaklığını içindeki mineraller belirler. Yumuşak su kalsiyum ve magnezyum gibi sert su minerallerini içermeyen sudur. Yumuşak suda sodyum içeriği yüksektir. Suyu yumuşatmak için sertliği sağlam mineralleri engelleyen su arıtma cihazı kullanılır. 

Daire Girişi Su Arıtma Cihazı Fiyatları Ne Kadardır?

02 Mayıs 2019

Nüfus artışı temiz suyun gittikçe azalmasına neden olmaktadır. Kullanılan sular da yeteri kadar temiz olmayıp, arıtma yapılsa da yeterli gelmemektedir.

Yumuşak Suyun Faydaları

04 Nisan 2019

Çoğu kişi temiz içme suyunun faydalarını bilir ancak yumuşak suyun ailelere sağlayabileceği avantajlar daha az bilinmektedir. Yumuşak suyun yaşam kalitenizi şu şekilde geliştirir.

SERT SU NE GİBİ PROBLEMLERE SEBEP OLUR

23 Mart 2019

Sert suyun zararları çok kısa olarak aşağıdaki gibi verilebilir. Sert su ile evsel kullanımlarda daha fazla sabun ve temizlik ürünü kullanılır. Sert su değdiği her noktada temizlenmesi çok zor olan kireç kalıntılarına neden olur.

Su Yumuşatma Sistemi Nedir ?

23 Mart 2019

Su yumuşatma cihazları, iyon değişimi prensibine göre çalışarak sudaki sertliğe neden olan Ca (Kalsiyum) ve Mg (Magnezyum) iyonlarını gideren  komple ünitelerdir.

Su Yumuşatma

23 Mart 2019

İlser Su Arıtma TeknolojileriSuda erimiş hade bulunan kalsiyum ve magnezyum mineralleri kalıcı sertliğe (kireç) neden olmaktadır.Sert suyun;içinde,mide,bağırsak ve cilt rahatsızlıklarına neden olması gibi sağlık yönünden sakıncalar bulunmaktadır.Buna ek olarak sert su kullanımı;bozulmalara yol açmaktadır.Endüstriyel uygulamalarda sert suya maruz kalan tesisat kullanılmaz duruma gelir,cihazlar bozulur,sistem hasar görür,enerji sarfiyatı aratar ve üretim suyu olarak sert su kullanan işletmelerde ürün kalitesi düşer.Tüm bu zararların oluşmaması için Ca ve Mg iyonları katyonik reçineden geçirilmek surateiyle sudan alınmaktadır.Su yumuşatma sistemlerinde su kalitesine uygun reçine ve su geçiş hızı seçilmesi en önemli unsurdur.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.