x
sadsad x
asdasd
Tam Otomatik Kum Filtre Sistemleri

Tam Otomatik Kum Filtre Sistemleri

17 Aralık 2020

Kum filtre sistemleri, suyun içindeki partikülleri, askıdaki katı maddeleri uzaklaştırmak ve bulanıklığı gidermek için kullanılır. Bu sistem, su içerisindeki tortuları arıtır ve suyu kullanılabilir hale getirir. Cihazlarda bu işlemi yapan kısım kum filtresi olduğu için bu isimle alınır.

Suda kirlenmeyi yaratan birçok madde bulunur. Toprak, tortular, yosunlar gibi maddeler suyun kirlenmesine ve bulanıklaşmasına neden olur. Tam otomatik kum filtre sisteminde, granülometre dereceleri farklı olan birden fazla katman bir gövdenin içerisine yerleştirilir. Bu filtreler sudaki katı maddelerin ayrıştırmasına yaparken kendisinden sonra konumlanacak farklı ekipmanların da hem korunmasını hem de daha efektif çalışmasına yardımcı olur. İyi dizayn edilmiş bir sistemde arıtılan sudaki birçok tortu temizlendiğinden diğer arıtma filtrelerine daha temiz su gider ve onların üzerindeki yük azalarak, bu ekipmanların verimliliği artırılırken, kullanım ömrü de uzar.

Tam Otomatik Kum Filtreleri Özellikleri

Tam otomatik kum filtreleme sistemlerinin çok geniş kullanım alanı bulunur. Kuyu suyu arıtımından göl suyu arıtmasına veya nehir suyu arıtmana kadar geniş bir perspektifte efektif kullanım sunar. Ayrıca bu sistemler endüstriyel kullanımlarda arıtma sistemlerin önüne eklenerek suyun ilk buradan geçmesi ve diğer arıtma sistemine daha az iş yükü düşmesine de olanak verir.

Kimya fabrikalarından kozmetik fabrikalarına, gıda veya otomotiv endüstrisinden turizm sektörüne veya tekstilden madenciliğe, plastikten balık üretimi sistemlerine kadar kendine geniş bir yer edinmiştir Tam otomatik olması müdahale olmadan çalışmasını sağlar. Bu da zamandan ve insan gücünden kazanç edilmesine yardımcı olur.

Multimedya kum filtresi üzerine zamanla birken tortuların yok edilmesi için, otomatik olarak ters yıkama yapılır. Ters yıkama işlemi, yüksek debideki suyun normal su akış yönünün tersine akması sonucunda filtrenin yıkanması ve üzerindeki tortuların sökülerek uzaklaştırılması işlemidir. Bu tarz sistemlerde verimliliği etkileyen bazı unsurlar vardır. Bunlar mineral miktarının dizilimi, sistem içerisinde kullanılan mineralin kimyasal yapısı, debiye uygun filtrasyon sisteminin seçilmesi ve filtrasyon hızının doğru şekilde seçilmesidir.

Tam Otomatik Kum Filtre Sistemleri Fiyatları

Tam otomatik kum filtreleme sistemleri fiyatları bazı kriterlere göre değişir. Su kaynağı değeri, suyun debisi gibi faktörler fiyatların değişmesine neden olur. Bu açıdan fiyatlandırma yapılırken doğru ölçümleme ve teknik personelden destek alınması önemlidir.

Tam otomatik kum filtreleme sistemleri dizaynından projelendirmesine, imalatından montajına kadar her süreçte dikkat edilmesi gereken sistemlerdir. Projelendiren firmaların deneyimi ve teknik elemanları bu süreçte daha da önem kazanır. Sadece satış değil satış sonrası bakım ve servis hizmetleri olan firmaları tercih etmek, efektif kullanım için gereklidir.

su arıtma cihazı ürünlerimizi incelemek için tıklayınız.. https://www.ilsersuaritma.com/ilsersuaritma/endustriyel-cihazlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.