x
sadsad x
asdasd
Ters Ozmosun Faydaları Nelerdir?

Ters Ozmosun Faydaları Nelerdir?

14 Temmuz 2021

Ters ozmos, suda bulunan ağır metallerin ve mikropartiküllerin suya basınç uygulanması yöntemi ile ayrıştırılması işlemidir. Bu basınç, filtreleme işlemi sırasında uygulanır. Ters ozmos, endüstriyel alandaki ultrafiltrasyon sisteminin en gelişmiş şeklidir. Bu sistem, içme suyunu en güvenli şekilde sağlamanın en iyi yoludur. Şişelenmiş suların üretim tesislerinde ters ozmos metodu kullanılır.

Ters ozmosun faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Temiz ve sağlıklı su kullanma imkanı sunar.

  • Suyu virüs, bakteri ve ağır metallerden %99,9 oranında arındırır.

  • Suyun klor tadını ve kokusunu yok eder.

  • Suyun minerallerini ayrıştırmaz.

  • Plastik şişe kullanımını azaltır.

  • Verimli teknolojisi sayesinde su israfı önlenir.

  • Plastik ve cam atıkların azalmasına yardımcı olur.

  • Ekstra su masrafı yapılmasına engel olur.

Ters Ozmosun Çalışma Sistemi Nasıldır?

Çeşitli aşamalardan geçerek kum ve toz gibi partiküllerden arıtılan su zararlı moleküllerden de ayrıştırıldıktan sonra ters karbon filtreleme aşamasına gelir. Burada suya basınç uygulanır ve yüksek membranlı filtrelerden geçmesi sağlanır. Bu aşama sırasında daha önce ayrışmayan mikropartiküller, ağır metaller ve inorganik moleküller ayrıştırılır. Bu sayede daha temiz ve sağlıklı suya ulaşılır.

Ters ozmos teknolojisinde suyun, milimetrenin on milyonda bir çapındaki gözeneklerden geçmesi sağlanır. Yüksek teknolojiye sahip bu filtreler sayesinde, arıtma işlemi diğer arıtma cihazlarına göre daha etkilidir. Ters ozmos teknolojisinde kullanılan filtreler, suyun kalitesini önemli ölçüde etkiler.

Klasik arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin ayrıştıramadığı maddeler, ters ozmos ile ayrıştırılır. Bu yüksek teknolojiye sahip filtreleme sistemi ile deniz suyunu bile ayrıştırmak mümkündür. Ters ozmos teknolojisine sahip olan su pınarı ile günün her saatinde sağlıklı suya kolay bir şekilde ulaşmak mümkündür. Bu mükemmel teknolojiye ve modern tasarıma sahip olan su pınarı hem ofiste hem de evde kullanmak için idealdir.

Ters Ozmos Teknolojisinde Suyun Tadı Değişir Mi?

İçme ve kullanım suyunun en ideal kaynağı musluk suyudur. Fakat musluk suyunu doğrudan kullanmak yerine arıtarak kullanmak daha faydalıdır. Çünkü suyun kaynağından musluğa kadar ulaşması sırasında, su çeşitli partiküllere ve ağır metallere maruz kalır. Bunun yanı sıra bakterilere karşı sık sık klorlanır. Klor suyun tadının ve kokusunu değiştirir.

Arıtma cihazları suyu en ideal kullanım seviyesine getirmek üzere tasarlanır. Gelişmiş arıtma teknolojisi olan ters ozmosun bulunduğu arıtma cihazları suyu 4 aşamada arıtır.

İlk aşamada su, toz kum gibi partiküllerden, ikinci aşamada zararlı moleküllerden, üçüncü aşamada ters ozmos ile ağır metallerden arındırıldıktan sonra dördüncü aşamada son defa karbon filtrelerden geçirilir. Böylece tamamen temiz su sağlanır. Bu filtreleme işlemi sırasında suyun tadı değişir. Fakat bu değişim olumlu yöndedir.

Suyun içinde bulunan zararlı maddeler ve klor suyun ağır kokmasına ve zor içilmesine neden olur. Ters ozmos ile su kokusuz ve yumuşak içimli hale gelir.

Ters Ozmosun Faydaları Nelerdir

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.