x
sadsad x
asdasd
Ultraviyole Sistemleri Nedir?

Ultraviyole Sistemleri Nedir?

11 Ocak 2021

Dezenfeksiyon işlemlerinde aktif olarak kullanılan ultraviyole sistemleri, mikroorganizmaları giderme sürecinde herhangi bir kimyasal ya da oksidan maddeye yer vermez. Özellikle su arıtma amacıyla kullanılan bu sistem; protozoa, bakteri, mantar, küf, yosun gibi zararlı maddeleri elimine ederek çok daha sağlıklı ve hijyenik su elde edilmesini sağlar.

Sistem çalışırken düşük basınçlı bir cıva lambası kullanır ve kısa UV dalgaları üretir. Lambayı saran paslanmaz çelik yatak sayesinde kirli su akar ve bu akış esnasında mikroorganizmaların RNA ve DNA yapıları yıkılır. Dezenfeksiyon amacıyla kullanılan bu sistem ile kimyasal maddelerden uzak kalınır ve mikrobiyolojik bir arıtım gerçekleştirilir. Bu sayede oldukça güvenilir bir su arıtma ve dezenfekte etme işlemi söz konusu olur.

Günümüzde oldukça farklı alanlarda sıklıkla kullanılan bu sistem özellikle otellerde, yerleşim alanlarında, restoranlarda, hastanelerde, sivil ve askeri kamp alanlarında yaygın olarak görülür. Bunlara ek olarak yüzme havuzunda, tekstil alanında, otomotiv ve metal endüstrisinde ihtiyaç duyulan bir sistemdir.

Ultraviyole Sterilizasyon Sistemleri

İnsan sağlığı için içme suyunun sağlıklı ve doğal olması oldukça önemlidir. Günümüzde çok sayıda fabrikasyon ürünü hazır su seçeneği mevcut olsa da evinde tüketilebilir su elde etmeyi tercih eden kişilerin sayısı hızla artış gösterir. Hazır sudaki mineraller çoğu zaman yeterli olmaz. Ayrıca sürekli tedarik edilmesi konusunda sıkıntı yaşanabilir ve uzun vadede çok daha masraflı olur. Bu nedenle yenilenen teknolojiden yararlanılarak çok daha etkili ve verimli çözümler üretilir.

Suda bulunan küf, mantar, bakteri, virüs gibi zararlı mikroorganizmalardan uzak kalınması için ultraviyole sterilizasyon sistemleri kullanılır. Bu sistemde mor ötesi ışınlar sayesinde suda yer alan bu zararlı maddeler giderilir ve mikroorganizmalar UV-C ışınları ile etkisiz hale getirilir. Ultraviyole ışınları ile steril hale getirilen su, kimyasal madde gerektirmez ve yan etkisi olmayan sağlıklı bir deneyim sunar.

Hızlı ve etkili bir dezenfeksiyon yöntemi olan bu sistem, quartz camdan yapılan ve içi cıva buharı ile doldurulan özel bir sterilizasyondur. Floresan formunda tasarlanarak üretilen ultraviyole sterilizasyon sistemi, ultraviyole ışınlarını yüksek dozda yayar ve su içerisinde bulunan bütün zararlı mikroorganizmaları öldürür. Böylece sağlıklı ve kaliteli içme suyu elde edilir.

Ultraviyole Su Arıtma Sistemleri

Hayatın en önemli unsurlarından biri olan su, sağlıklı yaşam için de büyük önem taşır. Tüketilen suyun steril olmasına dikkat edilmesi gerekir. Son yıllarda büyük ilgi gören ultraviyole su arıtma sistemleri bu noktada oldukça etkili bir çözümdür ve kaliteli içme suyu üretimi konusunda çok başarılıdır.

Suda bulunan bakterileri ya da virüsleri gideren bu sistemin çalışma sisteminde kimyasal kullanımına yer verilmez. Bu da çok daha kaliteli ve güvenilir suyun tedarik edilmesini sağlar.

Sistemde yer alan ultraviyole ışınları sayesinde bütün bakteriler ölür ve zararlı mikroorganizmalar etkisiz hale gelir. Böylece gönül rahatlığıyla su tüketimi sağlanır. Hızlı ve etkili yapısıyla dikkat çeken sistemin tezgah altı modelleri büyük ilgi görür. Bu sayede mutfak tasarımı konusunda sıkıntı yaşanmaz ve her daim sağlıklı bir içme suyu elde edilir.

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı ürünlerinin incelemek için tıklayınız.  https://www.ilsersuaritma.com/endustriyel-cihazlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.