x
sadsad x
asdasd
Zaman Kontrollü Su Yumuşatma Sistemleri

Zaman Kontrollü Su Yumuşatma Sistemleri

08 Aralık 2020

Suyun içerisinde bulunan magnezyum ve kalsiyum iyonları suda sertliğe neden olur. Bu iyonların uzaklaştırması ile su yumuşatılmış olur. Su sertliği insan sağlığı için doğrudan zararlı olmasa bile böbrekler üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilir. Ayrıca sert suların neden olduğu zararlar sebebi ile suyun yumuşatılması tercih edilir. Zaman kontrollü yumuşatma sistemleri bir operatör desteğine ihtiyaç duymadan otomatik olarak suyu yumuşatma işlemini yapan sistemlerdir.

Sert sular hem sanayi hem de evde kullanmak için uygun değildir. Sert sular özellikle kireç oluşumuna neden olur. Bu da endüstriyel kullanımda cihazların bozulmasına ve ciddi maddi kayıpların oluşmasına sebebiyet verir. Yemek yapımında kullanılmaya da elverişli sular değildir. Sert sulara çok fazla maruz kalan borularda yıpranma ve tıkanma yaşanır. Sertliğe neden olan kalsiyum ve magnezyum iyonları elektronik cihazların zamanla işlemez hale gelecek kadar kireç bağlamasına neden olur.

Zaman Kontrollü Yumuşatma Sistemlerinin Çalışma Prensibi

Bu sistemler suda sertliğe neden olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarının giderilmesine yardımcı olur. Bu sistemlerde tanımlanan periyot içerisinde dışarıdan herhangi bir müdahale olmadan veya operatör gerektirmeden su yumuşatma işlemi kendiliğinden yapılır.

Su yumuşatma sistemleri içerisinde suyu yumuşatan bir reçine bulunur. Reçine, özel olarak üretilir ve sodyum iyonlarına doymuş baloncuklardan oluşur. Sertliğe neden olan iyonlar bu reçinenin içerisinde geçerken kendilerini reçineye bağlarlar.

Zaman kontrollü su yumuşatma cihazlarında çalışmasını istediğiniz günü belirlersiniz. Gün geldiğinde sistem otomatik olarak çalışır. Sistemi çalıştırırken yumuşatıcının kapasitesini bilmek, zamanlamayı ayarlamak açısından önemlidir. Mesela, sistem 1000 galon su yumuşatma kapasitesinde ise ve kurlumu yapılan yerde günlük 300 galon su kullanılacağı ön görülüyorsa, sistem üç günde bir çalışmaya ayarlanmalıdır.

Zaman Kontrollü Yumuşatma Sistemleri Nasıl Seçilir

Zaman kontrollü yumuşatma sistemleri ev tipi veya sanayi tipi olarak ayrılabilir. Bu tarz sistemlerde seçim yaparken su yumuşatma kapasitesine bakılması önemlidir. Ayrıca kullanılan suya göre de seçim yapılması gerekir. Bazı cihazlar ev tipi olması yanı sıra küçük işletmeler için de uygundur. Bu cihazlar 220 volt, 50 Hz elektrik beslemeli olarak çalışırlar. Seçimlerde tank boyutlarından reçine miktarına, basınçtan tankı hacmine kadar gerekli bilgileri öğrenerek seçim yapmak, doğru cihazı alınması açısından önemlidir.

Cihaz seçimi sırasında cihazın özellikleri kadar alınacak firmanın seçimi de çok önemlidir. Satış sonrası hizmetleri kaliteli, güvenilir ve garantili firmalar ile çalışılması sonrasında yaşanabilecek olası sorunların engellenmesene yardımcı olur. Satış sonrası teknik servis hizmetleri bu tarz cihazlar için çok önemlidir. Firmaların profesyonel ve teknik ekipleri doğru bilgilendirme yaptığından en doğru cihazı kolaylıkla seçip, rahatlıkla büyük tasarruflar yapabilirsiniz.

Sağlıklı ve Temiz suya ulaşabilmek için www.ilsersuaritma.com/su-yumusatma-cihazi sayfamıza erişebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.