x
sadsad x
asdasd
Debi Kontrollü Tam Otomatik Su Yumuşatma Sistemleri

Debi Kontrollü Tam Otomatik Su Yumuşatma Sistemleri

16 Aralık 2020

İçeriğinde kalsiyum ve magnezyum minerallerinin olduğu sular sert su olarak ifade edilir. Saf su doğal olarak yumuşaktır, çünkü içerisinde suyu sertleştirecek yüksek konsantrasyonda çözünmüş mineraller yoktur. Sert sular, yumuşatma cihazları ile içindeki kimyasallar arındırılır, böylelikle de su yumuşatılır.

Sert su direkt olarak insan sağlığınıza zararlı olmada da böbrekler üzerinde zararlı etkileri vardır. Ayrıca kireçlenme veya tortulara sebep olduğundan evde veya sanayide kullanılan cihazların bir zaman sonra işlemez hale gelmesine de neden olur. Tesisatların tıkanmasına veya bozulmasına sebebiyet verir.

Su yumuşatma sistemleri zaman kontrollü olabildiği gibi debi kontrollü tam otomatik şekilde de olabilir. Debi kontrolü yumuşatma sistemlerinde yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemi ile gerçekleşir. Bu sistemlerde su miktarı cihaz üzerinde bulunan bir sayaç aracılığı ile ölçülür. Çıkan sonuçlara göre önceden programlanmış olan rejenerasyon işlemi gerçekleşir. Bu süreç tamamen otomatik olup, müdahale edilmesine gerek yoktur.

Debi Kontrollü Tam Otomatik Su Yumuşatma Sistemleri Özellikleri

Suyun debisine göre su yumuşatma işlemini otomatik yapan sistemlerin işleyişi diğer su yumuşatma sistemleri ile aynıdır. Yani içinde kalsiyum ve magnezyum iyonları bulunan su, özel imal edilmiş bir reçineden geçirilir. Sodyum bazlı katyonik olan bu reçineden geçen suyun içerisindeki sertliğe neden olan iyonlar, reçinede bulan sodyum iyonları ile yer değiştirir.

Su yumuşatma sistemleri tasarımında reçine tankının içerisine yerleştirilecek olan reçine miktarı beli kriterlere göre belirlenir. Reçinenin doğru miktarda olması ve su geçiş hızının seçilmesi bu cihazlar için önemli bir unsurdur. Buna bağlı olarak reçine miktarları 8 ila 300 lt arasında değişiklik gösterirken, tank miktarları da farklı büyüklükte olur.

Sudan etkilenmeyen FRP ya da boyalı çelik gövdeleri bulunur. Tam otomatiktir, dışarıdan müdahaleye gerek yoktur. Düşük enerji ile çalışır. Maksimum 50 dereceye kadar çalışma sıcaklığında sorunsuz çalışabilir.

Debi Kontrollü Tam Otomatik Su Yumuşatma Cihazları Fiyatları

Su yumuşatma cihazlarının fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Tank ölçüleri, suyun debisi veya reçine miktarı gibi unsurlar fiyatların değişmesine neden olur. Bu sebeple günlük kullanıma bağlı olarak yapılacak hesaplamalar ile doğru cihaza kolaylıkla karar verilebilir.

Su yumuşatma cihazlarında ister debi kontrolü olsun isterseniz de zaman kontrollü olsun güvenilir firmadan garantili ürünler tercih edilmesi önemlidir. Özellikle satış sonrası hizmetleri olan teknik servis hizmetleri sunan firmaları tercih etmek, konforlu bir kullanım için çok önemlidir.

su arıtma cihazı ürünlerimizi incelemek için tıklayınız.. https://www.ilsersuaritma.com/ilsersuaritma/endustriyel-cihazlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.