x
sadsad x
asdasd
Yumuşak Suyun Faydaları

Yumuşak Suyun Faydaları

04 Nisan 2019

Su yumuşatma cihazları kullanılarak kolayca elde edilen yumuşak su bize birçok fayda sağlar. İşte yumuşak suyun bazı faydaları:

 1. Yumuşak bir suya sahip olmak tasarruf sağlar. Daha az sabun ve temizlik malzemesi kullanılır. Bütçenizdeki tasarruf otomatik olarak gerçekleşir.
 2. Su tesisatınız daha uzun ömürlü olur. Sert su tesisatta mineral kalıntılarına yol açar. Yumuşak suda ise bu kalıntılar olmaz. Su basıncı ve tazziği azalmaz. Set suda kalorifer tesisatındaki kireçlenme yakıt tüketiminin artmasına sebep olur.
 3. Su ısıtma araçları daha uzun ömürlü hale gelir. Sert suyun bıraktığı tortu ve kireç birikintilerini bırakmaz. Isıtıcınızda kireç kalıntıları olmadığında en az %20 enerji tasarrufu sağlar.
 4. Traş yanmalarını azaltır. Yumuşak su traş bıcağının daha kolay hareket etmesini sağlar. Traş bıçağınızın da ömrünü uzatır.
 5. Su kullanan tüm cihazların ömrü uzar. Kahve, çay makinesından, nemlendirici buhar makinesine, tüm araçların ömrü uzar.
 6. Yumuşak suyla yapılan yemekler daha lezzetli olur. Sertlik mineralleri yemeklerde istenmeyen bir tat verir. Sert su ile yapılan buz buğulu bir görünümde olur.

Yumuşak Su Çocuklar İçin Neden Faydalıdır?

 • Ciltlerinde sabun kalıntıları kalmaz. Cildin doğal yağı minerallerle kaplanmadığı için ciltleri daha yumuşak ve sağlıklı olur. Sert sularda sabun çökeleği banyo veya duş sonrasında insan derisine yapışır. Deri gözeneklerini tıkar ve saç tellerini kaplayarak sertleştirir. Deriye yapışan bu kütle, bakteri üremesi için elverişli bir ortam yaratır.
 • Cildi temizlemek için daha az sabuna ihtiyaç olur. Bu özellikler daha küçük çocuklar için önemlidir. Küçük yaşlarda ciltleri sabun ve temizlik ürünlerine karşı daha hassastır. Yumuşak suyla az miktar sabun ve şampuan uzun süre kullanılır.
 • Saçlar sertlik veren minerallerden oluşan bir paltoyla örtülmediğinde daha yumuşak olur ve kolay şekillenir. Bu kolay taranmayı ve karışmamayı sağlar.Yumuşak Suyun Başka Ne Faydaları Vardır?

 • Muhtemelen yumuşak su kullandığınızda fark ettiğiniz ilk şey daha az temizlik malzemesi alıyor olmanızdır. Bulaşık deterjanı, şampuan, çamasır deterjanı ve sabunu daha az kullanırsınız. Bunun sebebi yumuşak suyun çok güçlü temizleyici bir güç olmasıdır. Daha az kullanıp daha iyi sonuç alırsınız. Normal olarak ½ veya 2/3 daha az temizlik ürünüyle aynı hatta daha iyi sonuç alırsınız.
 • Elbiseleriniz uzun ömürlü ve parlak olur. Sert su mineralleri kumaşta bırakır. Bu ise onların donuk ve kirli görünmesine sebep olur. Çamaşır makinenizde daha uzun ömürlü olur.
 • Lekeler ve halkalar banyoda oluşmazlar.
 • Bardak ve tabaklarda çizgiler oluşmaz.
 • Sert suyun bıraktığı film tabakası ve sabun kalıntıları olmadığı için kirli yerler ve duvarlar daha kolay ve hızlı temizlenir.
 • Yumuşak suyla banyo yaptığınızda cildiniz daha yumuşak olur. Banyodan ve duştan cildinizde gerçek temizliği hissederek ve yenilenmiş olarak çıkarsınız. Aynı zamanda pürüzlü ve kuru cilt özelliklerini azaltır.
 • Eğer saçınızı boyuyorsanız rengi uzun süre parlaklığını korur.

Yumuşak Su Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yumuşak su içilir mi?

Yumuşak su içilebilir çünkü içerdiği az miktardaki mineral ve tuzlar insan sağlığına zarar vermez. Bu nedenle, yumuşak su içme suyu olarak güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Yumuşak su lezzetli mi?

Yumuşak su lezzetli olabilir çünkü düşük mineral içeriği, suyun doğal tadını değiştirmez ve genellikle daha temiz, ferah bir içim sunar. Bu, birçok kişi tarafından daha hoş karşılanır.

Yumuşak su köpürür mü?

Yumuşak su, sabun ve deterjanlarla daha kolay köpürebilir. Düşük kalsiyum ve magnezyum içeriği sayesinde, sabun ve deterjanların yüzey aktif maddeleri suyla daha etkili bir şekilde etkileşime girer, bu da daha fazla köpük oluşumuna neden olur.

Yumuşak su nerede bulunur?

Yumuşak su, yer altı suları, göller ve bazı nehirlerde bulunur. Genellikle kalker ve diğer minerallerin az olduğu bölgelerde, yer altı su kaynaklarında ve göllerde daha yaygındır. Su kaynağının türü bölgeye göre değişebilir.

Deniz suyu yumuşak su mudur?

Deniz suyu yumuşak su değildir; aksine, yüksek tuz içeriği nedeniyle tatlı suya göre daha yoğun ve tuzludur. Bu nedenle, deniz suyu içilemez ve içme suyu olarak kullanılamaz.

Yumuşak su makinelerin ömrünü uzatır mı?

Yumuşak su, makinelerin ömrünü uzatabilir. Az miktardaki mineraller, kireç birikimini azaltarak cihazların ve makinelerin daha verimli çalışmasını sağlar. Bu durum, su arıtma sistemleri, buhar kazanları, çamaşır makineleri ve bulaşık makineleri gibi cihazların ömrünü uzatmaya yardımcı olur.

Yumuşak suyun faydalarından yararlanmak için su yumuşatma sistemlerini kontrol edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.