x
sadsad x
asdasd
Günlük Su İçme Rutini Nasıl Oluşturulur?

Günlük Su İçme Rutini Nasıl Oluşturulur?

19 Eylül 2019

Vücudunuz için olmazsa olmaz bir öneme sahip olan su, birçok açıdan büyük bir ihtiyaçtır. Özellikle;

  • Kalbinize kolay kan pompalanması,

  • Kaslarınızın düzgün çalışması,

  • Bağırsaklarınızın sorunsuz çalışması,

  • Cildinizin güzelleşmesi,

  • Beyin fonksiyonlarının verimli çalışması,

  • Yaşlanmanızın gecikmesi,

  • Bağışıklığınızın güçlenmesi gibi birçok konuda yararlı olan su, yeterli miktarda tüketilmediği zaman büyük sağlık problemlerine yol açar.

Çok daha sağlıklı ve keyifli bir yaşam sürebilmeniz için günlük su içme rutininizi belirlemeniz gerekir. Ayrıca tükettiğiniz suyun su arıtma cihazı ile yabancı maddelerden arındırılarak sağlıklı hale getirilmesi önemlidir. Bir diğer önemli nokta ise, suyun pH seviyesinin yükseltilmesidir. Bu da ancak alkali cihazı kullanmanız ile mümkündür. Su arıtma makinesi faydaları ile ilgili bilgi edinmek için daha önce paylaşmış olduğumuz su arıtma cihazları ne kadar sağlıklıve alkali su başlıklı blog yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Temin ettiğiniz sağlıklı ve sağlıklı sudan yeterli miktarda tüketebilmeniz için düzenleyeceğiniz su içme rutini için belirli adımları sırasıyla atmanız gerekir. Bu nedenle bunları sizler için bir araya getirdik.

İhtiyacınız Olan Su Miktarını Belirleyin

Öncelikle günlük almanız gereken su miktarını bilmeniz gerekir. Çünkü bu miktar gün içerisindeki aktivitelerinize, yaşınıza, kilonuza ve sağlık durumunuza göre değişiklik gösterir. Bu nedenle bu miktarın belirlenmesi önemlidir. Günlük tüketilecek olan su miktarı belirlendikten sonra, bu miktar hedef haline getirilir ve gün içerisinde içilebilmesi için en ideal su içme rutininiz düzenlenir.

Susamasanız Bile Su İçmeyi Alışkanlık Haline Getirin

Özellikle kış günlerinde insanların canı pek fazla su içmek istemez ve bu zamanlarda yeterince su tüketimi gerçekleştirilmez. Bu nedenle susuzluk hissetmeseniz de, belirlediğiniz saat aralıklarında su içmeniz gerekir. Bir süre sonra bu davranış alışkanlık haline gelir. Unutmamalısınız ki, su sadece susayınca içilmez. Susuzluk hissedilmese bile, vücudun suya ihtiyacı vardır.

Her Zaman Yanınızda Su Şişesi Taşıyın

Su içme rutininizin bozulmaması ve düzenli bir şekilde çalışması için her daim yanınızda su şişeniz olmalıdır. Böylece su içme eylemi daha sık aklınıza gelir ve vakit kaybetmeden istediğiniz kadar su içersiniz. Bununla birlikte susamış olsanız bile yanınızda su şişesi yoksa susuzluğunuzu unutarak su içmekten vaz geçebilirsiniz.

Suyunuzu Kendiniz Arıtın

Su içmek kadar önemli olan diğer bir nokta ise, içilen suyun sağlıklı olmasıdır. Su arıtma sistemi ile evinizde kendi suyunuzu arıtabilirsiniz. Böylece her daim elinizin altında içme suyu olur. Ayrıca çok daha sağlıklı olan bu su, lezzetli ve kokusuz olur. Özellikle pH seviyesi yüksek olan alkali su ile ödemlerinizden de anında kurtulursunuz. Bununla birlikte bütün bu faydalardan yararlanabilmeniz için cihaz seçimi oldukça önemlidir. Piyasadaki en iyi su arıtma sistemleri ile ilgili bilgi edinerek, su arıtma makinesi satın almalısınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.