x
sadsad x
asdasd
Hamilelikte Alkali Suyun Önemi

Hamilelikte Alkali Suyun Önemi

05 Eylül 2019

Her anne adayının hem kendi sağlığı hem de bebeğinin sağlığı için hamilelikte sağlıklı ve alkali su tüketmesi büyük önem taşır. Bu nedenle kaliteli bir su arıtma cihazı kullanımı özellikle hamilelik sürecinde oldukça gereklidir. Özellikle arıtılmış suyun alkali seviyesine dikkat edilmelidir. 

Hamilelik sürecinin en iyi şekilde geçirilmesi ve bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi adına bu dönemde tüketilen suyun pH değerine ve içeriğinde yer alan minerallere dikkat edilmelidir. 

Gebeliğin 26. haftası sonunda bebeğin beden ağırlığının yaklaşık % 90’ı sudan oluşmuştur. Bu durum, bebeğin gelişiminde suyun ne denli önemli olduğunu göstermektedir.

 Bebeğin su ihtiyacı annenin içtiği suyla karşılanır. Gebelik süresince, anne ortalama 12.5 kg. ağırlık kazanır. Bu ağırlığın yaklaşık 6-8 kg.’ı sudan oluşur. Bu suyun yaklaşık yarısı plasenta, amniotik sıvı ve bebekte depo edilmiştir. Gebelikle birlikte damarlarda akan kanın hacmi yaklaşık % 10 artar. Kalbin atış hızı ve toplam beden suyunun miktarı da yükselir. Susama eşiği düşer ve susama duygusu daha erken gelişir. Bu da anne adayının daha çok su içmesini sağlar

Bebek İçin Alkali Suyun Önemi 

Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan alkali su kavramı, henüz birçok kişinin tam olarak bilmediği bir konudur. Bununla birlikte insan sağlığı açısından içilen suyun alkali değeri en önemli unsurlardan biridir. Peki, bu kadar büyük bir önem taşıyan alkali su ne demek?

En kısa haliyle kimyasal açıdan bazik özellik taşıyan su olarak bilinen alkali su, vücudun yapısı için gerekli bir bileşiktir. Bu nedenle içme suyu için olmazsa olmaz bir yere sahiptir. 

Özellikle hamilelik sürecinde içilen suyun alkali seviyesine özen gösterilerek, anne karnındaki bebeğin gelişimi sorunsuz hale getirilmelidir. 

Anne karnındaki bebekler için hayati bir önem taşıyan alkali su, birçok açıdan bebekler için avantaj sağlar. Bunların başlıcaları şu şekildedir:

  • Bazik bir suyun içerisinde büyüyen anne karnındaki bebekler için alkali su, rahim içerisinde rahat bir ortam sağlar.
  • Bebeği enfeksiyonlardan korur.
  • Bebeğin akciğer gelişimini iyileştirir.
  • Bebeğin hareketli ve canlı olmasını sağlar.

Unutulmamalı ki bir bebeğin anne karnındaki bir bebeğin yüzde % 74'ü sudan oluşur. Hatta bu oran hamileliğin 6. ayında % 90'a kadar çıkar. Bu nedenle bebeğin sağlığı için kaliteli ve güvenilir su tüketimi gerekir. Bunun için de suyun pH değeri ve alkali seviyesi yüksek olmalıdır. Bu nedenle alkali su cihazı, anne adaylarının en iyi dostu gibidir. Alkali su hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için alkali su ile ilgili daha fazla yazıya buradan göz atabilirsiniz. 

Bebek Sağlığı İçin Sudaki Minerallerin Faydası

Bebeğin çok daha sağlıklı bir şekilde doğması için, hamilelikte kalsiyumu ve magnezyumu bol olan suyun tüketilmesi gerekir. Çünkü hamilelik sürecinde bu tür minerallere duyulan ihtiyaç artış gösterir.

Örneğin; eğer anne adayı yeterli seviyede kalsiyum almazsa, bebeği kalsiyum ihtiyacı annenin kemiklerinden karşılanır. Bu da annenin kemik erimesi riskini maksimuma çıkarır. Bu nedenle doğal mineralleri yüksek olan suyun tüketilmesi bu tür sorunları ortadan kaldırır. 

Anne adaylarının kaliteli içme suyu tüketmeleri için ihtiyacı olan tek şeyin ise güvenilir bir ev tipi su arıtma cihazı olduğu bilinmelidir. Su arıtma cihazlarının ne kadar sağlıklı olduğuna dair bilgi edinmek için, daha önce paylaştığımız su ve sağlık kategorili blog yazılarımızı incelemenizi de tavsiye ederiz. 

Kaliteli Suyun PH Değeri Kaç Olmalıdır?

Kaliteli bir yaşam için sağlıklı suyun önemi yadsınamaz. Bu nedenle içme suyunun hem temiz hem de yumuşak özellikte olması gerekir. 

Hemen hemen satılan bütün şişe suların üzerinde pH değeri belirtilir. Bu değer suyun içilebilirliğini gösteren bir işarettir ve suyun bazik durumunu gösterir. Bir suyun içilebilir olması için pH değerinin en az 7 olması gerekir. Bu oran ne kadar yükselirse, suyun kalitesi o kadar artış gösterir. Bu nedenle suyun pH seviyesini geliştiren en iyi su arıtma sistemleri tercih edilmelidir. Arıtma sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz de blog sayfamızdaki diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz. Ya da bizi arayarak teknik personelimizle su arıtma cihazı ve sistemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sağlıklı ve temiz suya ulaşabilmek için www.ilsersuaritma.com/en-iyi-su-aritma-cihazi  sayfamıza erişebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.