x
sadsad x
asdasd
Musluk Suyu Hamileler İçin Zararlı Mıdır?

Musluk Suyu Hamileler İçin Zararlı Mıdır?

16 Ağustos 2021

İnsan vücudunun %70’i sudan oluşur. Vücudun tüm fonksiyonlarını devam ettirebilmesi ve yaşam döngüsünün sağlanabilmesi için düzenli su tüketimi gerekir. Yapılan araştırmalara göre yetişkin bir insanın içmesi gereken minimum su miktarı 2 litredir.

Sağlık için bu kadar büyük öneme sahip olan su tüketimine, hamilelik döneminde daha fazla dikkat edilmelidir. Hamilelik döneminde hem anne hem de bebeğin sağlığı için içme suyu temiz olmalıdır.

Geçmişte insanlar yaygın olarak musluk suyu tüketirdi. Ancak günümüzde şehir yaşamının kalabalıklaşması, çevre kirliliği ve gelişen teknoloji içme suyunun kirli hale gelmesine yol açar. Bu doğrultuda musluk suyu tüketilmesi sağlığı olumsuz yönde etkileyerek, ciddi hastalıkları meydana getirir.

Musluk sularında bulunan; civa, kurşun ve arsenik hem annenin hem de bebeğin sağlığına zarar verir. Bebek daha doğmadan ciddi hastalıklara yakalanma riskiyle karşı karşıya kalır. Bahsedilen nedenlerden ötürü, içme suyunun sağlıklı ve temiz olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Hamilelikte Su Tüketiminin Önemi

Hamilelikte su tüketimi büyük öneme sahiptir. Hamileliğin son aylarına doğru, hareketlerin ağırlaşması su ihtiyacının daha fazla olmasına yol açar. Hamilelikte su tüketimine dikkat edilmemesi ise vücudun ödem toplamasına yol açar. Özellikle geceleri ayaklarda yanma, şişme, kızarıklık gibi birçok problemin ana sebebi su tüketimine dikkat edilmemesidir. Ancak suyun temizliği ve sağlığa uygun olması gerekir.

Musluk sularının temiz olmadığını gösteren birçok etken vardır. Bu etkenler arasında suyun kokusu yer alır. Bir bardak suyu kokladığınızda, klorun geniz yakıcı kokusu kolayca fark edilir. Ayrıca kirli ve sağlıksız olan suda gözle görülebilen kireç problemi yer alır.

Suyun temiz ve sağlıklı olması için arıtma kullanılması gerekir. Arıtma suyu, musluk suyunu filtreleyerek içilebilir hale getirir. Arıtılmış su, kokusundan tadına kadar birçok açıdan sağlıklı ve temiz hale gelir. Bu nedenle hem ev hem de işyerleri için arıtma suyu kullanılması önerilir.

Plastik Şişelerdeki Suların Hamileler İçin Tehlikeleri Nelerdir?

Plastik, hayatın her alanında olduğu gibi su tüketiminde de büyük zararlara yol açan bir maddedir. Plastik tüketimine karşı her ne kadar büyük bir bilinç oluşsa da, hala su tüketiminde pet şişeye başvurulur. Ancak plastik şişelerin kullanılmasının özellikle hamilelik döneminde zararlı etkileri göze çarpar.

Plastik şişelerde petrokimya türevi maddeler kullanılır. Bu maddeler; kanser, kolera, kısırlık, obezite ve hormon bozukluğu gibi birçok hastalığa yol açar. Ayrıca sadece hamileler için değil, bebekler için de plastik şişeden su tüketilmesi zararlıdır. Bilindiği üzere, annenin tükettiği besinler doğrudan bebeğin sağlığını etkiler. Bebeğin sağlıklı gelişimini tamamlayabilmesi ve hastalıklardan korunabilmesi için, annenin hem doğumdan önce hem de doğumdan sonra temiz su tüketmesi gerekir. Siz de İlser Su Arıtma Teknolojileri ile kaliteli arıtma cihazlarını tercih ederek musluk suyunun sağlıklı ve temiz hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Musluk Suyu Hamileler İçin Zararlı Mıdır

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.