x
sadsad x
asdasd
Su Arıtma Cihazı Neden Koku Yapar

Su Arıtma Cihazı Neden Koku Yapar

26 Ağustos 2019

Böyle zamanlarda en ideal çözüm Ph filtresi kullanımıdır. Ayrıca mineral filtre de kötü kokunun giderilmesinde oldukça etkilidir.

Bazen post karbon filtrenin yetersiz kalması da su arıtma cihazı neden koku yapar, sorusunun doğru cevabıdır. Bu tür durumlarda yapılması gereken en iyi şey yeni bir post karbon filtrenin temin edilmesidir. Böylece su arıtma cihazından elde edilen sudaki koku giderilir.

Arıtılmış Suyun İçerisinde Kireç Ya Da Beyaz Parça Olması Normal Midir?

Su arıtma cihazı neden koku yapar, sorusunun yanı sıra arıtılmış suyun içerisinde olan kireç ya da beyaz parça gibi unsurların nedeni sıklıkla sorulur. Açıkçası suda yer alan bu tür özellikler aslında suyun sağlıklı olduğunun göstergesidir.

Çünkü suyun içerisindeki beyaz parçalar genellikle kireç ile karıştırılmasına rağmen, aslında mikro kabarcıklardır. Bu kabarcıklar ise oksijen nedeniyle oluşur ve bir süre sonra yok olur.

Su Arıtma Cihazı Neden Ses Yapar?

Su arıtma cihazı kullanan kişiler tarafından en çok sorulan soruların başında su arıtma cihazı neden koku yapar ya da su arıtma cihazı neden ses yapar gibi yaygın görülen sorunlar gelir. Özellikle su arıtma cihazının gürültüsünden rahatsız olan kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Bunun en büyük nedeni su girişinin olduğu yerde basıncın yüksek olmasıdır. Böyle zamanlarda cihazda bulunan bazı parçalarda ses oluşabilir.

Su arıtma cihazı pompası arızalandığında da cihazın ses çıkarması söz konusudur. Bu nedenle pompanın kontrol edilmesi, herhangi bir arıza durumunda ise hemen sorunun giderilmesi gerekir. Selenoid vana arızası ya da su tankının membran zarının patlamış olması da su arıtma cihazında ses oluşmasına neden olan faktörler arasında yer alır.

Su Arıtma Cihazlarında Membran Arızaları Neden Olur?

Su arıtma cihazı neden koku yapar sorusu kadar yaygın olan bir diğer sorun ise membran arızalarıdır. Genellikle suyun kirlilik oranına göre belirlenen aralıklar ile membran filtrenin değiştirilmesi de gerekir.

Su arıtma cihazından elde edilen su azalırsa, arıtılan suda halen kireç mevcut ise veya cihazdan normalin üzerinde su geliyorsa büyük ihtimalle su arıtma cihazında membran arızası vardır.

//ilsersuaritma.com/ web sitesinden konuyla ilgili detaylı bilgi alabilir ve her türlü konuda deneyimli ve teknik ekibimizden destek isteyebilirsiniz. Firmamız sadece su arıtma cihazı seçiminde değil, su arıtma servisiyle ilgili konularda da kullanıcılara yardımcı olur. Unutulmamalı ki sağlıklı suyun temini için su arıtma cihazı bakımının nasıl olması gerektiği ve ne gibi arızaların ortaya çıkabildiği bilinmelidir. Böylece gerekli önlemler alınır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.