x
sadsad x
asdasd
Su Arıtma Cihazı Neden Ses Yapar?

Su Arıtma Cihazı Neden Ses Yapar?

26 Ağustos 2019

Böyle durumlarda genellikle bazı parçalar ses çıkarır. Sorunun çözümü için şebeke bağlantısından gelen hortuma basınç düşürücü yerleştirilmelidir.

Eğer su basıncı ile ilgili bir problem yoksa selenoid vananın kontrol edilmesi gerekir. Çünkü arızalı olduğunda gürültüye neden olabilir. Bir diğer neden ise su arıtma cihazının pompasında arıza olmasıdır.

Bu tür sorunlar söz konusu olduğunda genel olarak belirlenen arızalar yukarıda saydıklarımız gibi olsa da, bazen farklı problemler de ortaya çıkabilmektedir. Böyle zamanlarda en ideal çözüm su arıtma servisinin aranması olacaktır.

Tankın Dolu Olmasına Rağmen Neden Musluktan Su Alınamaz?

Su arıtma cihazı neden ses yapar, sorusu kadar yaygın olan bir diğer arıza ise musluktan su alınamaması durumudur. Bu tür bir problem ile karşı karşıya gelindiğinde genellikle neden su tankındaki havanın bitmiş olmasıdır. Bu nedenle musluktan su alınamadığında öncelikle hava kontrol edilmelidir.

Ayrıca post karbon filtrenin tıkanmış olabileceği de unutulmamalıdır. Bu durumda su alınması zorlaşır. Sorunun çözülmesi için tıkanıklığın giderilmesi ya da yeni post karbon filtrenin tedarik edilmesi gerekir.

Bunlara ek olarak set üstü musluğunun arızalı olması veya tank vanasının bozulması gibi durumlarda da musluktan su alınamaz.

Su Tankı Neden Geç Dolar?

Su tankının geç dolması gibi sorunlar da sıklıkla yaşanır. En az su arıtma cihazı neden ses yapar sorusu ile birlikte yaygın olarak araştırılan bu sorun genellikle su basıncının düşük olduğu zamanlarda ortaya çıkar.

Basınç ile ilgili herhangi bir problem yoksa membran filtrenin üretim suyu kontrol edilmelidir. Eğer suda düşüş varsa filtrenin değiştirilmesi gerekir.

Su Arıtma Cihazı Neden Koku Yapar?

Su arıtma cihazı neden ses yapar sorusunun akabinde karşımıza çıkan diğer bir problem ise su arıtma cihazı neden koku yapar, sorusudur. Arıtılan suda oluşan kötü kokunun sebebi Ph filtresinin veya mineral filtresinin yetersiz olmasıdır. Bu tür problemlerle karşılaşıldığında filtrelerin değiştirilmesi zorunlu hale gelir.

Ayrıca şebeke suyunda çok fazla miktarda klor olması kötü kokuya neden olur. Bu durumda karbon filtrenin yenilenmesi en iyi çözüm olur.

Su arıtma cihazı neden ses yapar, arıtılmış sudaki kokunun sebebi nedir, musluktan neden su alınamaz ya da su tankı neden geç dolar gibi soruların cevabına ihtiyaç duyulmaması adına düzenli olarak su arıtma cihazına bakım yapılması ve her bir filtrenin vakti geldiğinde değiştirilmesi gerekir. Bu tür arıza ve bakım konularında //ilsersuaritma.com/ web sitesi üzerinden bizlere ulaşabilir ve alanında uzman olan ekibimizden destek alabilirsiniz. Ilser olarak kaliteli ve sağlıklı suya ulaşmanız için her zaman yanınızdayız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.