x
sadsad x
asdasd
Su Arıtma Sistemi Hakkında Genel Bilgiler

Su Arıtma Sistemi Hakkında Genel Bilgiler

04 Nisan 2019

BU sistemlerde çapraz akış prensibi kullanılarak arıtma işlemi gerçekleştirilir. Ters osmosisde genellikle ön filtrasyon işlemleri gerçekleştirilir. İlk adımda partikül filtreden su geçirilir, sonrasında aktif karbon filtreden su geçirilir. BU filtre ile sudaki kötü tat, koku gibi etkenler yok edilir. Bu filtrelerden su geçişi sağlandıktan sonra ters osmosis işlemine başlanır. Burada membran suda çözünen iyonları tutar. Bu iyonlar ağır metaller, kurşun, arsenik gibi zararlı iyonlardan oluşmaktadır. Ters osmos dan çıkan suyun tatlandırılması için post aktif karbon filtreden su geçirilmesi sağlanılır. Sonuç olarak ters osmosis işlemi sonucunda arıtılan su güvenle içilebilir.

Su Arıtma Sistemi Nasıl Olmalıdır?

Su arıtma sistemi alırken cihazın yerçekimi ile çalışan cihazlardan olmamalarına dikkat edilmelidir. Bu cihazlara Gravity filter denilmektedir. Ters osmosis çalışma presisibine sahip olan cihazlarda iyonların geçmesini filtre engellediği için içerisinde bulunan iyonlar düşük seviyede kalacak bu nedenle su arıtma cihazı seçerken ters osmosiz prensibine dayananların pek tercih edilmesi tavsiye edilmez. Suyun mineral oranının dengeli olması gerekmektedir. Çünkü yemek pişirmek için kullanılan düşük mineralli sular gıdada bulunan temel elementlerin kaybına neden olma durumunu doğuracaktır. BU nedenle su arıtma sistemine bakılıp, cihaz seçimi yapılmalıdır.

Su Arıtma Sistemi Nereden Ulaşabilirim?

En ideal su arıtma sistemiçin internet üzerinden sipariş verebilir veya su arıtma sistemi satış noktalarından ürüne kolayca ulaşabilirsiniz. Su arıtma sistemlerinde farklı filtreleme sistemleri bulunmaktadır. Bu filtre tipine göre fiyatlandırmalar yapılır. Fakat her su arıtma cihazının çalışma prensibi aynıdır. Filtrelerin farklı olmasıyla içinden geçen molekül, iyon gibi maddeler değişkenlik gösterir.

 Sağlıklı ve temiz suya ulaşabilmek için www.ilsersuaritma.com/en-iyi-su-aritma-cihazi sayfamıza erişebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.