x
sadsad x
asdasd
Su Bir Yaşam Mucizesi

Su Bir Yaşam Mucizesi

27 Mart 2019

Hiç düşündünüz mü? Neden dünyanın neden üçte ikisi denizle kaplıdır? Neden insan vücudunun üçte ikisi sudan oluşur? Bu soruların cevaplarını bilelim veya bilmeyelim suyun insan hayatı için önemli olduğunu anlamamız için bu sorular başlı başına yeterlidir. Toprağa bir tohum dikildiğinde onun büyüyüp gelişmesi için su verilir. Bu suya can suyu denilir. Eğer su olmazsa tohum hayat bulamaz. Su bütün canlıların en önemli temel ihtiyacıdır. Susuz kalan bir çiçeğin yapraklarının nasıl solduğu, canlılığını kaybettiği hemen görülebilir. İnsan vücudu içinde su son derece önemli bir ihtiyaçtır. Gün içerisinde yeterli miktarda su içilmediğinde belirli bir süre sonra organlarda fonksiyon bozuklukları baş gösterecektir.

Su sadece canlıların değil, aynı zamanda toplumların ve medeniyetlerinde ana kaynağıdır. Tarihe baktığımızda toplumlar hep su kaynaklarının yakınlarına yerleşimler kurmuşlardır. Su olan yerlerde yeni medeniyetler yeşermiş ve gelişmiştir. Bu anlamda düşünüldüğünde su gerçekten de bir yaşam mucizesidir. Canlıların ve medeniyetlerin oluşumunda ve yaşamalarında önemli bir yere sahiptir. Her ne kadar dünyamızın büyük bir bölümü denizlerle kaplı olsa da bu su kaynağı tuzlu olduğu için canlıların tüketimine uygun değildir. Dünya üzerindeki su kaynaklarının çok az bir kısmı doğrudan kullanıma uygun tatlı su kaynaklarıdır. Bu nedenle su kullanımına çok dikkat etmeli onu israf etmemeliyiz. Su tüm canlıların hayatını devam ettirebilmesi için gereklidir. Vücudumuzdaki kanın büyük biri kısmını oluşturan su; besinlerin hücrelere taşınmasında, yiyeceklerin sindirilmesinde, oluşan atık maddelerin vücuttan atılmasında önemli bir rol oynamaktadır. İnsan vücudu terleme ve idrar gibi çeşitli yollarla her gün su kaybetmektedir. Vücut fonksiyonlarının sorunsuz olarak devam edebilmesi için kaybedilen su miktarından daha fazlasının geri alınması gerekmektedir. Vücudun su ihtiyacı karşılanmadığında çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkacaktır.

Su vücudumuz kadar günlük birçok işimiz içinde vazgeçilmezdir. Günlük hayatımızı düşündüğümüzde içinde su olmayan sadece birkaç şey bulabiliriz. Yemekleri pişirirken, sebze ve meyveleri yıkarken hep su kullanırız. İçtiğimiz çay ve içecekleri su ile hazırlarız. Su temizliğimiz içinde çok önemlidir. Ellerimizi onunla yıkar, masamızı onunla sileriz. Suyun bizim için bir yaşam mucizesi olduğunu, onsuz bir hayatın mümkün olmadığını aklımızdan hiç çıkartmamalıyız. Çevremizi ve su kaynaklarını kirletebilecek her türlü faaliyetten uzak durmalıyız.

 Sağlıklı ve temiz suya ulaşabilmek için www.ilsersuaritma.com/en-iyi-su-aritma-cihazi sayfamıza erişebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.