x
sadsad x
asdasd
Su Orucu Nedir? Nasıl Yapılır?

Su Orucu Nedir? Nasıl Yapılır?

25 Aralık 2021

Oruç yüzyıllardır farklı kültürlerde dini nedenlerin yanı sıra sağlık veya vücudu yenileme için tercih edilen süreli aç kalma durumudur. Vücudu arındırmak ve temizlemek için tercih edilen su orucu, günümüzün popüler uygulamalarından biridir. Vücutta biriken toksinlerin atılması ve hücrelerin yenilenmesini sağlayan su orucu sağlık açısından oldukça faydalıdır. Ancak kronik hastalıkları ya da farklı sağlık problemleri olanların bu tür uygulamaları sadece doktor kontrolünde yapması gerekir.

Her oruç gibi su orucu da irade ve motivasyon gerektirir. Temelde bu oruç su haricinde başka hiçbir şey tüketmemeyi gerektirir. Ortalama olarak 24 - 72 saat kadar uygulanır ve bu süreçte su dışında hiçbir şey yenilip içilmez.

Ancak oruca başlamadan önce bir hazırlık evresi vardır. Su orucu dikkatli uygulanması gereken bir oruçtur. Bu nedenle profesyonel diyetisyen ya da doktor kontrolünde yapılması önerilir.

Su Orucunun Faydaları ve Zararları Hakkında

Bazen bazı uygulamalar popüler hale gelir ve moda olur. Su orucunu son günlerde sıklıkla duymanızın nedeni sadece bunun bir moda akımı olması değildir. Aslında bilinçli bir uygulama sağlığa çok faydalı etkiler yapabilir. Su orucu tam bir detoks demektir ve hücrelerin yenilenmesini sağlar.

Otofaji hücrelerin hasarı ve eski kısımlarının dönüştürüldüğü bir süreçtir ve su orucu bu süreci destekler. Kontrollü ve sağlıklı şekilde su orucu tutmak oldukça faydalı olabilir. Ancak hipertansiyon, halsizlik veya baş dönmesi gibi sorunlara da yol açabilir. Bu nedenle iyi bir hazırlık ve uzman bir rehber bu süreçte gereklidir.

Çünkü daha önce böyle bir durumla karşılaşmamış olan vücut, çok farklı tepkiler verebilir. Bu nedenle su orucuna yavaş yavaş hazırlanmak en iyi yoldur. Su orucun faydalarından yararlanabilmek için bir uzmandan destek almak en iyisidir. Aksi halde birden aç bırakılan ve dengesi bozulan vücut kötü sonuçlar yaratabilir. Su orucunu aralıklarla yapmak toksinler arınmak, yenilenmek ve zinde olmak için faydalı olabilir.

Su Orucu Yapacaklara Tavsiyeler

Her şeyden önce böyle bir şeye karar verdiyseniz kan testlerinizi yaptırmış olmalısınız. Sağlık sorununuz olup olmadığından emin olmadan bu işe girişmemelisiniz. Doktora danışarak ve uzman desteği alarak oruca başlayabilirsiniz. Ancak oruca başlamadan bir hafta önce hazırlık sürecine girmelisiniz ve elbette su orucu yaparken temiz, hijyenik, ph değeri ve kalitesi yüksek su içmelisiniz.

İlser Su Arıtma Teknolojileri olarak detoks yapmanız için gereken kaliteli suya sahip olmanızı sağlıyoruz. İçtiğiniz su kaliteli ve temiz olmazsa toksinlerden arınamazsınız. Üstelik su içme seviyeniz de düşer. Su arıtma cihazları yüksek kalitede, temiz, hijyenik ve lezzetli suyun elinizin altında olmasına imkan tanır. Hem ekonomik olarak da daha akıllıca bir yöntemdir. Hem sağlıklı hem de kaliteli suya her zaman ulaşarak, detoksu hayatınızın ayrılmaz bir parçası haline getirebilirsiniz. Arıtma sistemleri hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi uzmanlarımıza danışabilirsiniz.


 Su Orucu Nedir

Sağlıklı bir yaşam için Su Arıtma Cihazlarımızı inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.