x
sadsad x
asdasd
Su Sebili Kullanmanın Faydaları Nelerdir

Su Sebili Kullanmanın Faydaları Nelerdir

07 Temmuz 2021

Su sebili, suyu sıcak ve soğuk olarak pratik şekilde kullanma imkânı sağlayan cihazdır. Şık tasarımlara sahip olan su sebilleri, evde ve işyerinde kullanmak için son derece idealdir. İlk üretilen modelleri büyük damacana ile kullanılırken, geliştirilmiş modelleri kendi arıtma sistemine sahiptir.

Su sebilinin kendi arıtma sistemine sahip olan geliştirilmiş modeline günümüzde daha çok, su pınarı denir. Geliştirilmiş model su sebili kullanmanın faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Anlık taze ve sağlıklı su elde edilmesini sağlar.

  • Suyu sıcak ve soğuk olarak kullanma imkânı sunar.

  • Damacana ve pompa gibi kanserojen madde içeren ürünlerin kullanılmasına gerek kalmaz.

  • Dolapta şişelenmiş su kullanımına gerek duyulmaz. Bu sayede dolapta daha fazla alan kullanılabilir. Ayrıca pet şişe kullanımı da azalır.

  • Sebilde bulunan sıcak su tankı sayesinde yemek, çay veya kahve için kısa sürede sıcak su elde edilir. Böylece kettle gibi su ısıtma cihazlarının kullanımına gerek kalmaz. 

  • Su sebili kullanımı tasarruf edilmesine yardımcı olur. Kendi arıtma cihazına sahip olduğundan dolayı, içme suyu için ekstra masraf yapılmasına gerek kalmaz.

Su Pınarı Kullanmak Sağlıklı mı?

Su pınarı hem evde hem de işyerinde hayatı son derece kolaylaştıran cihazlar arasında yer alır. Daha çok sıcak aylarda soğuk su için kullanılan su pınarları aslında sıcak su kullanımı için de idealdir. Bu nedenle modern tasarımlı su pınarları dört mevsim kullanılabilir. Su sebilinin kendi arıtma sistemine sahip olması, sağlık açısından faydalıdır.

Plastikten üretilen damacanaların içeriğinde insan sağlığını tehdit eden BPA maddesi bulunur. BPA içeren damacanalarda suyun bekletilmesi, bu zararlı maddenin zaman içinde suya karışmasına ve insan sağlığını olumsuz yönde etkilemesine neden olur. Bu damacanaların temizlik koşulları da çok önemlidir.

Yeterli miktarda temizlenmeyen damacanalar bakteri, küf ve yosun oluşumuna zemin hazırlar. Bu zararlı maddeler hepatit A, hepatit B, sarılık ve ishal gibi hastalıklara neden olur. Bu nedenle temizliğinden net bir şekilde emin olunmayan damacanaların kullanılmaması faydalıdır. Yüksek teknolojili filtreleme sistemine sahip olan su pınarı kullanmak sağlıklıdır.  

Su Sebili Nasıl Temizlenir?

Su sebilinden taze ve sağlıklı su tüketebilmek için, sebili düzenli aralıklarla temizlemek faydalı olur. Kullanım alanına bağlı olarak 1 ila 3 ay arasında sebil temizliği yapmak gerekir. Evde kullanılan sebili 3 maksimum 3 ayda bir, ofiste kullanılan sebili ayda bir temizlemek yeterlidir.

Sebil temizliği için, yedek parça sağlayıcıları ve marketlerde özel geliştirilen ürünler mevcuttur. Bu ürünlerin yanı sıra sirke ve su ile hazırlanan karışımla da temizlemek mümkündür. Su sebilinin daha profesyonel şekilde temizlenmesini istiyorsanız, teknik servisten destek alabilirsiniz.

Teknik servis sebil temizliğini ozon gazı ve basınçlı sıcak su buharı ile yapar. Ozon gazı güçlü bir dezenfektandır. Üstelik cihazı temizledikten sonra havaya karıştığı için kalıntı bırakmaz. Su pınarını uzun ömürlü kullanabilmek ve sürekli taze su tüketebilmek için temizliğini ayda bir kendiniz, 3 ayda bir de teknik servisten destek alarak dönüşümlü şekilde yaptırabilirsiniz.

Su Sebili Kullanmanın Faydaları Nelerdir

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.