x
sadsad x
asdasd
Su Yumuşatma Cihazı Fiyatları Ne Kadardır?

Su Yumuşatma Cihazı Fiyatları Ne Kadardır?

05 Mayıs 2019

Suyun içerisindeki bu iyonlar nedeniyle evlerde ya da işyerlerinde birçok problemle karşılaşılır. Genel boru hatlarında kirecin daralma, tıkanma ve aşınma gibi sorunları ortaya çıkarmasının yanı sıra insan sağlığına da birçok zararı bulunur. Bu iyonların sudan uzaklaştırılması ile yumuşatılan su, bu tür problemlerin oluşmasını engelleyerek çok daha iyi koşulların oluşmasına yardımcı olur.

Kullanım alanlarına ve ihtiyaçlara göre çeşitli niteliklere sahip olan bu cihazların özelliklerine ve kalitelerine bağlı olarak su yumuşatma cihazı fiyatları değişiklik göstermektedir.

Su Yumuşatma Cihazı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Su yumuşatma cihazı satın alınırken öncelikle kişinin ihtiyaçlarının belirlenmesi ve buna uygun çözüm yöntemlerinin cihazda aranması gerekir. Ancak kaliteli cihazlar için olmazsa olmaz dediğimiz bazı nitelikler mevcuttur. Üstün kalite ve güvenilirlik için olması zorunlu olan bu nitelikler beraberinde fiyat farklılığını da ister istemez ortaya çıkarır. Ancak uzun soluklu bakıldığında nitelikli cihazların çok daha ekonomik olduğu tartışılmaz bir gerçekliktir.

  • Cihazların düşük enerji ile yüksek koruma sunması büyük bir avantajdır. İleri teknoloji rejenerasyon tekniği olan cihazlar, yüksek seviyede kireç giderimi için en düşük seviyede tuz ve su tüketimi sağlar.
  • Kullanılan suyun sertlik derecesine, tüketim miktarına, otomasyon sistemine ve reçine sayısına göre en ideal olan su yumuşatma cihazı kullanılmalıdır. Buna göre ihtiyaçlar ne kadar detaylı ve yüksek seviyede ise, cihazın sahip olması gereken nitelikler de o kadar gelişmiş seviyede olmalıdır. Buna bağlı olarak da su yumuşatma cihazı fiyatları artış gösterir.
  • Özellikle endüstriyel alanda kullanılan cihazlar, yumuşak su kullanımı ile hem cihazların korunmasını hem de her bir prosesteki verimliliğin artmasını sağlar. Yumuşak suyun özellikle ihtiyaç duyulduğu alanlarda sert su kullanımı çok büyük maliyetlerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle proseslerin ihtiyacına uygun şekilde suyun yumuşatılması önemlidir. Bu ihtiyaçlar ne kadar geniş çaplı olursa, ihtiyacı karşılayacak olan cihazın fiyatı da o kadar artar.

Ayrıca reçine, iyon değiştirme kapasitesi, rejenerasyon gibi özellikler de fiyat üzerinde etkilidir.

Reçinenin Önemi

Reçine, suni olarak üretilen ve bünyesindeki çeşitli polimerler barındıran kimyasal bir malzemedir. Anyonik veya katyonik karaktere sahip olduğu için suyla temas ettiğinde içeriğindeki temel iyonla sudaki iyonların yer değiştirmesini sağlar. Böylece yumuşatılan suda kalsiyum ve magnezyum bulunmaz. Bu nedenle reçinenin kalitesi ve niteliği ne kadar yüksek ise su yumuşatma cihazının fiyatı da yükselir.

İyon Değiştirme Kapasitesinin Yeterliliği

Reçine sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarını kendi bünyesindeki sodyum iyonu ile değiştirdiği için, belli bir süre sonra sodyum tükenir. Reçinenin iyon değiştirme kapasitesi ne kadar yüksek olursa, o kadar çok değişim gerçekleşir ve yine o kadar uzun süre su yumuşatılır. Bu nedenle iyon değiştirme kapasitesinin seviyesi cihazın fiyatını doğrudan etkileyen faktörlerdendir.

Rejenerasyon Özelliğinin Avantajı

Reçinenin iyon değiştirme kapasitesini yitirmesinin ardından reçinenin tuzlu su ile yıkanmasına ve yenilenmesine yarayan rejenerasyon, otomatik olarak devreye girer. Böylece herhangi bir problemle karşılaşılmaz. Bu nitelik cihazın fiyatı üzerinde etkili olan önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkar.

İlser Su Arıtma Teknolojileri olarak biz ihtiyacınıza en uygun cihazlarla sizlere en ideal çözümleri sunuyoruz. Su yumuşatma cihazı fiyatları için bizlerden 7/24 bilgi alabilir ve cihaz seçeneklerimizi görmek için  www.ilsersuaritma.com/en-iyi-su-aritma-cihazi  sitemize göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.