x
sadsad x
asdasd
Su Yumuşatma Sistemleri Nedir? Ne İşe Yarar?

Su Yumuşatma Sistemleri Nedir? Ne İşe Yarar?

12 Mayıs 2022

Su Yumuşatma Sistemleri

Sağlıklı ve güvenli bir yaşam için kullanılan suyun belirli bir yumuşaklıkta olması gerekir. Bununla birlikte mevcut suda yüksek oranda kalsiyum ve magnezyum iyonları mevcuttur. Bu durum ister istemez suyun kireçlenmesine ve yapısının sertleşmesine neden olur.

Bu tür sert suların doğrudan kullanılması pek çok açıdan problemin ortaya çıkmasına neden olur. Hem evlerde hem de endüstriyel alanlarda yaygın olarak kullanılan suyun gereğinden sert olması, sağlık üzerinde olumsuz etki yaratırken pek çok farklı cihazın da zaman içerisinde bozulmasına neden olur.

Bu tür sorunların yaşanmaması adına su yumuşatma sistemlerinden yararlanılır ve kullanılan suyun istenen yumuşaklığa gelmesi sağlanır. Hem Türkiye’de hem de dünya genelinde aktif olarak kullanılan su yumuşatma sistemlerinden maksimum verim almak adına ise kaliteli ve güvenilir markaları kullanmak gerekir. Valf seçeneklerinde Runxin, Fleck, Clack, Fobrite, Canature, gibi bir çok marka seçeneği mevcuttur. Kullanım alanına ve amacına bağlı olarak tercih edilen bu sistemler sayesinde kullanıcılar pek çok avantaj elde ederek konforlu bir deneyim edinir.

Sistemlerin sorunsuz ve yüksek performanslı çalışması için doğru ürün seçimi çok önemlidir. Bu ya da daha farklı konuda her zaman alanında uzman ekiplerimizi arayarak, bilgi alabilirsiniz.

Su Yumuşatma Sistemleri Neden İhtiyaç Duyulur?

Çok çeşitli alanlarda aktif olarak kullanılan su yumuşatma sistemleri oldukça avantajlı bir kullanım gerçekleştirilmesine imkân tanır. Bu tür sistemlerin olmadığı alanlarda sert su tüketiminin neden olduğu pek çok sorun olur. Bunların başlıcaları ise şu şekildedir:

  • Duş sonrasında derideki gözeneklerin tıkanmasına neden olur.

  • Saç tellerinin sertleşmesi ve dökülmesi gibi sorunlar ortaya çıkar.

  • Deriye yapışan maddeler, bir süre sonra saçta ve ciltte bakteri oluşumuna yol açar.

  • Banyo, mutfak gibi alanlarda zamanla çıkması oldukça zor olan lekeler oluşur.

  • Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ısıtıcı cihaz, ütü gibi suyla çalışan aletlerde zamanla çeşitli arızaların çıkmasına neden olur.

  • Kireçlenmeye neden olduğu için suyun kaynama noktasını yükseltir. Bu durum ise enerji sarfiyatına yol açar.

  • Endüstriyel alanlarda ise boru, tesisat, kazan gibi yerlerde kireç oluşturur. Bu da makinelerin zamanla performansını düşürür, hatta arızalanarak ek maliyetlere neden olur.

Bu tür sorunların yaşanmaması adına Natural Water gibi alanında öncü markaların su yumuşatma sistemleri yönelmek gerekir. Böylece çok daha sağlıklı ve güvenli bir alan yaratılarak yaşam kalitesi üst seviyelere çıkarılır.

Su Yumuşatma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Fobrite, Natural Water ya da Fleck gibi alanında öncü isimler arasında yer alan markaların su yumuşatma sistemlerine olan ilgi her geçen gün artış gösterir. Pek çok farklı alanda büyük bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkan bu sistemlerin çalışma prensibi ise merak edilen konular arasında yer alır.

Su yumuşatma sistemlerinde yer alan reçine teknolojisi sayesinde suyun sertleşmesine neden olan magnezyum ve kalsiyum iyonları sudan uzaklaştırır. Reçine teknolojisi içerisinde bulunan sodyum klorür ile klorlama işlemleri doğal şekilde gerçekleştirilir. Bu sayede sağlıklı, yumuşak ve kireçsiz su elde edilir.

Yumuşatma sistemleri içerisinde yer alan en önemli öge reçinedir. Çünkü bütün işlemler reçineyle yapılır ve istenen sterilizasyon kolaylıkla gerçekleştirilir. Bu noktada reçinenin kalitesi ve güvenilirliği oldukça önemlidir. Bu nedenle alanında bilinen markaların su yumuşatma sistemlerinden yararlanmak gerekir. Böylece hem insan sağlığı korunur hem de suyla çalışan cihazların uzun ömürlü ve yüksek performanslı olması sağlanır. Konu hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilir ya da bizi arayarak size uygun çözümlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sağlıklı ve Kireçsiz bir suya kavuşmak için "Su Yumuşatma Sistemlerimizi" inceleyebilirisniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.