sadsad x
asdasd
Suyun pH Seviyesi Neden Önemlidir?

Suyun pH Seviyesi Neden Önemlidir?

19 Eylül 2019

Bu değer 7’nin altında ise su asidik su olarak tanımlanır. 7’nin üzerinde olan sular alkalik yani temiz sudur.

İçtiğimiz suyun içeriğinde bulunan asit ve bazların seviyesini gösteren PH seviyesi suyun temiz olup olmadığını anlamamızı sağlar. pH değeri 2’den 14’e kadar olabilir. Bu değer 7’nin altında ise su asidik su olarak tanımlanır. 7’nin üzerinde olan sular alkalik yani temiz sudur.

Satılan tüm şişe sularda pH değerinin gösterilmesi zorunludur. Şebeke sularında ve şişe sularda ne yazık ki pH değeri oldukça düşüktür. pH değeri yüksek su içmek için en iyi yöntem kendi suyunuzu arıtmanızdır. Su arıtma cihazı pH değeri yüksek su elde etmenizi sağlar. Hidrojen iyonlarının yoğunluğunu gösteren pH değeri insan sağlığına zararlı olmayan suyun hangi su olduğunu anlamamıza yardımcı olur.

Sudaki pH Değeri Ayarlanabilir Mi?

Suya müdahale edip pH değerini istenilen oranlara getirmek mümkün. Arıtma sistemleriyle suyun içerisindeki asit ve bazları sudan arındırabiliyoruz. İçme suyu pH değeri 4,5 ile 9 arasında olmalıdır. Bu rakamı suyu arıtarak yakalayabiliyoruz.

PH değeriyle ilgili net bir çözüm arıyorsanız mutlaka arıtma sistemlerini keşfetmelisiniz. Su arıtma sistemi pH değerini ayarlamanızı, suyu yumuşatmanızı ve sağlıklı, temiz su elde etmenizi sağlar. Arıtma sistemiyle ilgili aklınıza takılan sorulara Su Arıtma Sistemi başlıklı yazımızda kolayca cevap bulabilirsiniz.

PH değerini sağlıklı standartlara getirmek için arıtma teknolojilerinden faydalanabilirsiniz. Kendi suyunuzu kendiniz hazırlayarak güvenilir içme suyu elde edebilirsiniz.

Sağlık Standartlarına Uygun Suyun Özellikleri Nelerdir?

Bizim temiz su olarak bildiğimiz suyun belli sağlık standartlarında olması gerekiyor. Suyun pH seviyesi, suyun sertlik derecesi gibi değerler suyun saflığını belirliyor. Suyun içersinde birçok mineral ve farklı madde bulunur.

Bazı maddeler fazla olduğunda su sağlıklı olmaktan çıkar. Sağlıklı içme suyunun belli değerlerde olması gerekir. Alkali su sağlıklı ve bu değerleri taşıyan sudur. Sağlıklı suyun özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Kalsiyum miktarı 250 mg’a yakın olmalı,
  • Magnezyum miktarı 75 mg’a yakın olmalı,
  • Bikarbonat miktarı 600 mg’a yakın olmalı,
  • Suyun sertlik derececisi düşük olmalı,
  • PH değeri 7,2 ile 8,5 arasında olmalı,
  • Suyun tadı ve kokusu iyi olmalıdır.

Sağlık Standartlarına Uygun Su Nasıl Elde Edilir?

Günlük hayatımızda kullandığımız içme suyunu sağlık standartlarına uygun hale getirebiliriz. Arıtma sistemleriyle suyun olması gerektiği gibi ölçü değerlerinde olması sağlanabilir. Ancak su arıtma cihazı markaları ve modelleri de önemlidir. En İyi Su Arıtma Cihazı Markaları Nelerdir, konulu yazımızda sizler için markalar hakkında incelemeler yaptık, göz atmanızı tavsiye ederiz.

Seçtiğiniz su arıtma cihazlarında her bir filtre farklı bir arındırma özelliğine sahip olacaktır. Suyun yumuşatılması için de ayrıca filtreler bulunur. Sağlık standartlarına uygun su içmek istiyorsanız kendi suyunuzu kendiniz arıtmalısınız. Arıtma suyu yanınızda taşırken de cam şişe tercih etmeniz çok daha sağlıklı olur. Plastik şişe sulardan ve şebeke sularından sağlıklı su içmeniz pek mümkün değil diyebiliriz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.