x
sadsad x
asdasd
Yumuşak Su İçmenin Fiziksel Etkileri

Yumuşak Su İçmenin Fiziksel Etkileri

05 Eylül 2019

Suyun sertliği ve yumuşaklığını içindeki mineraller belirler. Yumuşak su kalsiyum ve magnezyum gibi sert su minerallerini içermeyen sudur. Yumuşak suda sodyum içeriği yüksektir. Suyu yumuşatmak için sertliği sağlam mineralleri engelleyen su arıtma cihazı kullanılır. 

Su arıtma cihazı filtreleri yumuşatma özellikli olarak tercih edilebilir. Arıtma işleminden geçmiş sağlıklı su yumuşak olur. Sert su içmek insan sağlığına zararlıdır. Böbreklerde hasara yol açabilir. Yumuşak su fiziksel olarak insan sağlığını olumlu etkiler. 

Sadece içme suyunun değil duş almak ya da farklı işlemler için kullanmak için de yumuşak su tercih edilmelidir. Yumuşak su ve sert suyu ayırt edebilirsiniz.

Suyun Sert Mi, Yumuşak Mı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Suyun sertliğini ölçmek için sabun kullanılabilir. Sabunun köpürme durumuna göre su yumuşak mı sert mi anlaşılabilir. Kalsiyum ve magnezyum fazlaysa sabununun köpürme oranı düşük olur. Yani elinizi sabunla yıkadığınızda su az köpürüyorsa su sert demektir. 

Su yumuşak ve sert su olarak sınıflandırılırken suyun içindeki minerallerin yoğunluğu belirleyicidir. Arıtma sistemlerinden su arıtma aşamaları suyun sertliğini azaltacak şekilde tasarlanır. Cihazlarda suyu yumuşatmak için gereken filtreler bulunur. Suyu sertleştiren mineralleri arındıran filtreleme sistemi ile yumuşak ve sağlıklı su elde edilir. Su Arıtma Aşamaları, yazımızda su arıtma sisteminde yumuşatma nasıl gerçekleşir konusunu el almıştık. Suyun yumuşatılması için cihazda farklı filtre bulunmalıdır.

Suyun Yumuşak Olması İçin Nasıl Su Arıtma Cihazı Tercih Etmek Gerekir?

Arıtma cihazlarında farklı arıtma imkânları olan filtreler bulunur. Yumuşatmayı sağlayan filtre her cihazda olmayabilir. Ya da olsa da etkisi fazla olmayabilir. 

Suyun istenen yumuşaklıkta olabilmesi için cihazın sertliği sağlayan mineralleri engelleyici özel filtresi olmalıdır. Su arıtma cihazının kaliteli olması oldukça önemlidir. Ucuz cihazlarda filtre sayısı az olur ya da filtreler istenen etkiyi göstermez. Ucuz Su Arıtma Cihazı Tercih Edilmeli midir, başlıklı yazımızda bu konuya değinmiştik. Suyun yumuşatılması için su arıtma cihazının filtreleme sistemine dikkat etmek gerekiyor. Cihazda kaç filtre var, sertliği engelleyen filtre etkisi sağlam mı gibi sorular önemli. Cihaz seçerken sizi bu konularda aydınlatacak profesyonel firmadan destek almalısınız.

Su Arıtma Filtreleri Neden Önemlidir?

Su arıtma filtreleri arıtma sisteminin kalbidir. Sağılığınızı riske atmamak için kaliteli filtre tercih etmelisiniz. Su arıtma cihazı filtre fiyatları filtrenin kalitesine göre değişmektedir. Ucuz cihazlarda filtre sayısı az ve filtreler kalitesiz olur. 

Cihazda ne kadar fazla filtreleme özelliği varsa o kadar iyidir. Sediment filtre, granil aktif karbon filtre, aktif karbon filtre gibi filtreler cihazlarda genel olarak olması gereken filtrelerdir. Suyun sağlıklı, temiz ve yumuşak olmasını tüm filtrelerden geçmesi sağlar. Filtrelerin kalitesi sağlık koşullarını da belirler. Bu nedenle filtre seçimi, bakımı ve değiştirilmesi oldukça önemlidir. Filtrelerin belli bir süre kullanım ömrü olduğundan belli zaman aralıklarında değiştirilmesi gerekir.

Sağlıklı ve temiz suya ulaşabilmek için www.ilsersuaritma.com/en-iyi-su-aritma-cihazi sayfamıza erişebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.