x
sadsad x
asdasd
Binalarda Su Arıtma Cihazı Nasıl Kullanılır?

Binalarda Su Arıtma Cihazı Nasıl Kullanılır?

21 Kasım 2020

Kalabalıklaşan nüfus ve kentleşme sebebi ile temiz ve güvenli hem kullanım hem de içme suyuna ulaşmak ciddi bir ihtiyaç halini almıştır. Sağlıklı ve temiz suyun sürekli elde edilmesini sağlayan su arıtma cihazları sanayiden ev kullanımına kadar çok geniş alanlarda tercih edilir. Su arıtma cihazları musluklara takılabilir. Bu şekilde takıldığı musluktan temiz su ihtiyacı giderilmiş olur. Ancak tüm musluklarda temiz ve kullanılabilir su ihtiyacı için ise binaların girişine takılacak su arıtma cihazları ile çözülür.

Bina girişine takılan su arıtma cihazları evlerde, yazlıklarda ofis ya da küçük işletmelerin kullanıma uygundur. Su saatine takılan bu cihazlar ile tüm musluklardan sağlıklı su elde edilir. Nano teknolojik filtreler sayesinde minimum yer kaplayan bu cihazlarda ortalama 3 farklı filtrasyon teknolojisi kullanılır.

Bina Girişi Su Arıtma Cihazı Özellikleri

Bina girişlerindeki su saatine takılan bu arıtma cihazları toplam 3 filtreden oluşur. Birinci filtre tortu filtresidir. Suyun içerisindeki kum, çamur, kir veya suyu kirleten kirleticilerin filtre edilmesi sağlanarak, su berrak hale getirilir.

İkinci filtre aşaması blok karbon filtredir. Burada ise suda bulunan klor, artıklar, organik maddeler ayrıştırılır. Bu filtre aktif granül karbon filtredir yani yüksek performanslı aktive edilmiş karbondandır. Sudaki koku ve tadı etkileyen tüm kimyasallardan arındırma işlemini yapar. Üçüncü filtre ise kireç öneyici filtre sistemidir. Kireç sağlığa zararlı olmasının yanı sıra eşyalar üzerinde de aşındırıcı etkisi bulunan bir maddedir.

Bina girişine takılan su arıtma cihazları tazyikli şekilde 500 litre/saat su üretimi yapar. Bu şekilde evde veya işte pH değeri yüksek suya kullanılan her musluktan ulaşmak kolay hale gelir.

Bu cihazlar evin ana girişindeki sayacın önüne yerleştirilerek eve gelen tüm suyun arıtılmasına yardımcı olurlar. Bu cihazlar yüksek teknolojili olup hem minimum yer kaplar hem de suyun kalitesini yükseltirler.

Daire girişi su arıtma cihazları genel olarak üç farklı filitrasyon tekniği ile suyun arıtılmasını sağlar. Bu filtreler şu şekildedir;

-          Yıkanabilir Filtre

-          Tortu Filtresi

-          Kireç Önleyici Karbon Filtredir.

Tüm filtreler kolay değişim özelliğine sahiptir. Bu cihazlar tazyikli şekilde ortalama 500 litre/saat suyu kolaylıkla arıtır. Yüksek derecede kaliteli su sağlayan bu cihazların suyun kalitesini sürekli sağlayabilmeleri için yılda bir kere tüm filtrelerinin değişmesi gerekmektedir.

Eğer evinde su kullanımı çok fazla ise sizin için en optimum cihazlar arasındadır. İlser Su Arıtma teknolojileri olarak ihtiyacınıza ve bütçenize uygun daire girişi su arıtma cihazı fiyatları ile hizmetinizdeyiz. İhtiyaçlarınız için bizi arayabilir ya da web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Daire Girişi Su Arıtma Cihazları Filtre Özellikleri Nelerdir?

En sık kullanılan daire girişi su arıtma cihazlarında suyun arıtma için üç farklı filtre sistemi kullanılmaktadır. Tüm filtrelerin ömrü 1 yıldır ve 1 yılın sonunda da değiştirilmesi cihazın iyi çalışması için gereklidir.

Bu cihazlardaki birinci filtre yıkanabilir filtredir ve suda bulunan çakıl, çamur gibi suda bulunan kaba maddeleri arıtmada yardımcı olur. İkinci filtre sistemi olan tortu filtresi ise suda bulunan nano partikülleri, ağır metalleri, arsenik ve zararlı mikroorganizmaları arıtır.

Üçüncü aşamada ise kireç önleyici karbon filtre bulunur. Bu da suda bulunan klor ve diğer kimyasalları arıtır. Ayrıca yüksek teknolojisi ile de ikinci filtre ile arıtılmamış olan zararlı mikroorganizmaları da yüksek oranda arıtarak suyun kalitesini yükseltir. Bu filtrenin içi ince bir film ile kaplıdır. Bu da içerisine kirecin yapışmasını engeller.

Şehir sularının temizlenmesi hem evinizin içme suyu ihtiyacını karşılayacak hem de evde kullandığınız elektrikli araçlarınızın sorun çıkarmadan çalışmasını sağlayacaktır. Daire girişi su arıtma cihazları, suyun temizliğinden endişe duymadan şebeke sularını kullanmak için en iyi seçenektir.

İlser Su Arıtma Teknolojileri olarak su arıtma ile ilgili bütün sorunlarınızı çözüyoruz. İster evsel ister endüstriyel ihtiyaca uygun çok geniş bir ürün yelpazesinde hizmet veriyoruz. Evinize bir su arıtma cihazı almayı düşünüyorsanız bütçe dostu daire girişi su arıtma cihazı fiyatları için mutlaka bizi arayınız.

En iyi Su Arıtma Cihazı Nasıl Seçilir?

Evlerde ve sanayide kullanılan su arıtma cihazlarında kalite, cihazın uzun ömürlü olmasının yanı sıra elde edilen suyun da sağlıklı olması açısından önemlidir. Su arıtma cihazı seçiminde dikkat edilmedi gereken bazı noktalar bulunur;

-       Su arıtma cihazlarının tüm elektronik aksamlarının CE ya da TSE onaylı olmalıdır. Ayrıca suyun arıtılmasında ve depolanmasında kullanılan filtre ve su tankının ise NSF onayı olmalıdır.

-       Su arıtma cihazı seçerken güvenilir firma tercihi de çok önemlidir. Özellikle garanti veren ve satış sonrası hizmetleri iyi olan firmalardan alınan bu cihazlar uzun ömürlü şekilde kullanılabilir. Su arıtma cihazlarında belli zamanlarda bakım yapılması ve filtrelerinin değiştirilmesi gerekir. Sarf malzemesi alınması, bakımlarının zamanında yapılması için satış sonrası hizmetleri iyi olan firma seçmek gerekir.

 Sağlıklı ve Temiz suya ulaşabilmek için www.ilsersuaritma.com/en-iyi-su-aritma-cihazi sayfamıza erişebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.