x
sadsad x
asdasd
Endüstriyel Su Kaybı Nedir, Nasıl Azaltılır?

Endüstriyel Su Kaybı Nedir, Nasıl Azaltılır?

19 Eylül 2019

Firmalar için su kayıpları mali zarar anlamına geldiğinden endüstriyel su kayıplarını önlemek için çeşitli yöntemlere başvurulur.

Su kaybının önlenmesini sağlayan endüstriyel arıtma sistemleri basınç kaybını sabit tutarak debideki değişimleri önler. Otomatik olarak kendini temizleten bu arıtma sistemleri suyun çok daha verimli kullanılmasını sağlar.

Endüstriyel alanlarda su arıtma cihazı nasıl seçilir, sorusu daha fazla önem kazanmaktadır. Arıtma sistemi sadece sağlıklı su elde etmek için değil suyu yumuşatmak ve en verimli şekilde kullanmak için tercih edilir. Bu nedenle de arıtma sisteminin markasına, modeline, servis olanaklarına daha fazla dikkat etmek gerekir.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemlerinin Özellikleri

Su arıtma sistemlerinde endüstriyel sistemlerin ayrı bir yeri vardır. Ev tipi su arıtma cihazı sistemlerinden daha farklı bir yapıya sahip olan endüstriyel arıtma sistemleri yüksek kapasite aralıklarında çalışabilmektedir.

Kullanılan suyun içeriğine göre farklı filtreler tercih edilebilir. Su arıtma aşamaları diğer cihazlara benzese de farklılıkları da bulunur. Suyun arıtılması ile ilgili aşamaları daha detaylı bilgiyi Su Arıtma Aşamaları başlıklı yazımızda bulabilirsiniz. Endüstriyel arıtma sistemlerinin çeşitleri ise şöyledir:

  • Ters Ozmoz Sistemleri

  • Yüzey Borulamalı Sistemler

  • Yumuşatma Sistemleri

  • Degazör Sistemleri

  • Yüzey Suyu Arıtma Sistemleri

  • Deiyonizasyon Sistemleri

  • Ultra Filtrasyon Sistemleri

  • Atık Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel Su Kaybının Ne gibi Zararları Vardır?

Tüm dünyada su tüketimi konusunda endişe verici gelişmeler yaşanıyor. Özellikle suyun gereksiz tüketimi dünyaya büyük zarar veriyor. Endüstriyel su kaybı da hem dünyaya hem de suyu kullanmakta olan endüstriyel işletmelere zararlı durumlar yaratıyor.

Suyu verimli kullanmamak mali kayıplara neden olurken sürdürülebilir enerji konusunda da sorunlara neden oluyor. Endüstriyel su kaybının azaltılması tüm dünyayı ilgilendiren bir konu. İkim değişikliği gibi ciddi sorunları olan dünyanın su tüketimi konusunda özenli olması gerekiyor. Arıtma sistemleriyle su kaybını azaltırken ucuz su arıtma cihazı tercih edilmeli midir,sorusunu da düşünmeliyiz. Ancak kaliteli endüstriyel arıtma sistemleriyle bu sorunlara çözüm aranabilir.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemi Nasıl Seçilir?

Sistemin nasıl bir sistem olacağının belirlenmesi için öncelikle kullanılacak sudan numune alınması gerekir. Sudaki parametrelere göre ne tür bir arıtma sistemi gerektiği anlaşılabilir. Bu tür analiz işlemlerini de su arıtma servisi hizmetleri sağlar.

İyi Bir Su Arıtma Cihazı Servisi ile Çalışmak Neden Önemlidir, yazımızda arıtma sistemi tercih ederken neden profesyonel firmayla çalışmak gerektiğinden söz etmiştik. Endüstriyel arıtma sistemleri seçilirken suyun içeriği ve kullanım koşullarına dikkat edilmelidir. Bu tür işlemler için profesyonel firmadan destek almak en doğrusu olacaktır.

Şebekelerin giriş hattına kurulan arıtma sistemleri okullar, fabrikalar, işletmeler, hastaneler gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Deniz suyu ve kuyu suyundan içme suyu elde etmek için de arıtma sistemleri kullanılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.